top of page

Gayrimenkul Yatırım Fırsatları

Şimdi Değerlendirin Fırsatı Kaçırmayın

1. Velihimmetli-Hallaçlı: Melih Gökçek’in açıkladığı "Yavuz Sultan Selim Mahallesi" Velihimmetli ve Hallaçlı köyleri arsalarına kurulacaktır. Aynı zamanda buradan Ankara-Adana otoyol projesi yer almaktadır. Burada fiyatlar 1-2 yıl içerisinde 30 bin liradan 60-70 bin liralara kadar çıktı. Bu projelerin duyurulması bile burada yer alan arsalara % 100 prim yaptırırken bu projelerin hayata geçirilmesi buradaki yatırımcıyı daha da karlı hale getirecektir.

 

2.Şehitali: Şehitali şu an itibariyle Yaşam Kent’ten sonra gelişecek ve büyük firmaların yatırım yaptığı olası konutlaşmanın en çabuk başlayacağı alandır. Burada Mesa İnşaat, Limak, Nurol gibi büyük firmaların yatırım alanları bulunmakta olup, imar plan değişiklikleri ile birlikte imar çalışmaları büyük oranda yapıldı ve kadastro yolları açılmaktadır. Mesa İnşaat’ın burada 1.000 dönümlük bir arsası var. Aynı zamanda Ankara-İzmir otoyolu projesi buradan geçecektir.  ÇED raporu 07.02.2017 tarihinde onaylanmıştır. Geçmişe dönük 5 yıl içerisinde burada arsalar % 300-500 arasında değerlendi. Bu bölgede yer alan projelerin hayata geçirilmesi buradaki yatırımcıyı daha da karlı hale getirecektir.


3.Hisarlıkaya-Ücret: Ankara-İzmir otoyolu projesi buradan geçecektir. ÇED raporu 07.02.2017 tarihinde onaylanmıştır. Geçmişe dönük 5 yıl içerisinde burada arsalar % 100-200 arasında değerlendi. Bu bölgede yer alan projelerin hayata geçirilmesi buradaki yatırımcıyı daha da karlı hale getirecektir.


4. Yenihisar-Çokören: Bu köylerde yine aynı şekilde Ankara-İzmir otoyolu projesi güzergâhındadır. Ankara-İzmir otoyolu bağlantı çıkışı Tulumtaş ve Yenihisar köyünde yer almaktadır. Aynı zamanda Yenihisar ve Çokören köylerinde 4.000 konutluk bir proje söz konusudur.


5.Bağlıca: Bağlıca, Etimesgut ilçe merkezine ve Eskişehir Yoluna yakınlığı ile Çayyolu-Yaşamkent yerleşim bölgesine en iyi rakip ve alternatif oldu. Zırhı Birliklerin taşınması ve buradaki askeri bölgenin konuta açılması, Genelkurmay ve MİT hizmet binalarının terkedilen askeri bölgeye yapılıyor olması 5 senelik periyotta Bağlıca’yı parlattı. Ankara-İstanbul otoyolundan Bağlıca’ ya bağlantı yolu yapılacak olması Ankara Üniversitesi’ne bu bölgede yer tahsis edilmesi ve AŞTİ’ nin yıkılması durumunda yapılması planlanan Batı Garajı projesi Bağlıca ve çevresinin değerini artırdı. Artırmaya devam ediyor.


Yukarıda yer alan ve lokal projeler nedeniyle gözde olan yerler için değerlendirmelerimiz yukarıdaki gibidir. Yatırım seçenekleri konusunda bilgilendirmelerimiz ve tavsiyelerimiz devam edecektir. Görüşmek Üzere..

bottom of page